13 Temmuz 2008 Pazar

Hece hece KO-RE -devamı-

Rıza Kazemi

09.07.2008

"feel so emtpy without me" diye inleyen alarm bizi uyandırır uyandırmaz, kahvaltıya gitmek için ayaktaydık.Kahvaltı dünkü gibi, sandviç idi.Doyurucu ve yeterliydi.

Ders saatinde bilgisayar lab.'ı kullandık.Adından da anlaşılacağı üzere bu sefer işimiz bilgisayar ile ilgiliydi.3D max studio 9 isimli programa kısa bir giriş, ve programdan jet uçağı tasarımı(kartondan jet gerçek değil ) ile hızlı bir çıkış yaptık. Yarın ise bu uçağı uçuracağız kanımca.

Ardından gelen animation semineri de her ne kadar ninni gibi gelse de, bizler ninni gibi eğitime alışkın olduğumuz için, her şeyi anladık.Hatta sırp bir profesor kankamız bile oldu diyebiliriz .

Akşam saatlerinde maç yapmaya gittik. Yorucu ve aynı zamanda zevkli bir oyun oldu.Batu hocanın deyimiyle, moruklar gençlere karşı, maç yaptık.Batu hoca , sırp hoca ve 1 koreli aynı takımda olan moruk kesmini oluşturuyordu.

Kore lokantasındaki doyurucu yemek çalışmasından sonra, mcdonalds dan dondurma, ardından sahil turu bizi bekleyen şeylerdi.Sahile ulaşım aracı metro ise gün kadar hızlıydı...

----------------------------------

Rıza Kazemi
kore notları
10.07.2008
ufak geç yatmanın verdiği yorgunlukla, buruk suratla yataktan kalkıldıktan sonra, kahvaltı yolu tutuldu.Herkes zamanında yerindeydi. Böylece kahvaltı faslı derse 15-20 dk kala bitti.Böylece bu sefer biz hocayı sınıfta karşıladık.

3D dersimizde, animasyona zıplayan topla adım attık.Ders bitimi ise, yolda giden çaydanlık ev ödevimizdi.3d dersinden sonra, koreyi tanıtıcı bir konuşma ile, dekan bizlerleydi.Zevkli 2 saatlik bir konuşmadan sonra, kore şehitlerinin yattığı anıttaydık.Toprak koyma, saygı duruşu ve dua okuma gibi işlerden sonra bir kaç da fotoğraf çekip geri geldik.Bize ise, herkesin burada biraz da olsa duygulandığını gösterdi.Birazcık da gurur tabi ki.

Akşam saatlerinde, koreli öğrencilerle, 1-2 saatlik bir sohbet yaptık.Tanıştık , kaynaştık, hediyeler verdik.Daha sonra ise odalarımıza çekilip ödevlerimizin tadını (!) çıkardık...


------------------


Rıza Kazemi
kore notları
11.07.2009
" 3 saat ders + yemek + 3 saat ders" programı ile başlayan ve, öğle yemeğinde maçın programa dahil olmasıyla devam eden gün, fazla ilginçlik taşımıyordu.

kahvaltımız her zamanki şirketten gelen sandiviç idi, bu seferki tavuklu olmak koşuluyla.Öğle yemeğini ise animasyon hocamız ısmarladı.Bir kore lokantasında, kore usulü tavuk yedik.Enfesti diyebilirim.Derslerden sonra yaptığımız maç ise yorucu olduğu kadar da zevkliydi de. Akşam yemeğinde ise yine bir kore lokantasında, yine tavuk yemekteydik.Yine tadı iyiydi ve bize "artık kore yemeklerine alıştık" dedirttirebildi...----------

12-13/07/09
Rıza Kazemi

Tavuklu sandiviç ve sonrasında sabahın 9unda yola çıkan uykulu yolculuğumuzun taşıtı bir adet tur otobüsüydü. Üniversite dekanının da dediği gibi, kore kültürünü tanımak için, budizm i bilmek gerekiyor.Bu bağlamda gezeceğimiz yerler arasında tapınaklar da vardı.

Tarihi eserlerin bulunduğu müzede, ilk kramponun savaş amaçlı kullanıldığı gibi ilginç gerçekleri öğrendikten sonra , dağın tepesinde bulunan tapınaklara doğru yol aldık.Doğa ile iç içe olan mekan gayet güzeldi.Gün ortasında yediğimiz kore yemeği, çok iyi olmasa da kötü sınıfına girmiyordu.Akşam ise pizza ile kendimize geldik


Ertesi gün, yani bugün, sabah sularında serbesttik.Sonrasında, öğlen 3 gibi, alışveriş merkezine gittik.Fiyatların pahalı olması, alışverişe engel olsa da vitrinlere bakmak güzeldi :D

günü ise akşam türk lokantasında yediğimiz dehşet yemekle bitirdik. Hepimize afiyet olsun :DHiç yorum yok: